Son haberler

Bu Yıl Etaplara Dahil Edilen Straight Pool da Onuç Yine 1 Numara

2013 ? 2014 Kuzey Kıbrıs Ferdi Bilardo Şampiyonasına 3.Etab ile devam edildi.   Straight Pool (14.1)  disiplininde yapılan üçüncü etabda  Onuç Altur istikrarlı yürüyüşüne devam ederek bu etabın da galibi oldu.

Billiard Academy Of  Cyprus?da 43 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen ve bu yıl etaplara ilk kez dahil edilen  ?Straight Pool?   ilk günü önemli karşılaşmalara sahne oldu. Kazananlar 1.Turunda Berk – Timur’u 50-14, Onuç ise Rüstem’i 50 – 47 ile geçtiler. Kazananlar 2. Turunda Ali Karanfiloğlu – Berk’i  50 – 23  ve İrfan – Mehmetali’yi  20 – 16 yenerek ikinci güne kalmaya hak kazandılar.

İkinci gün  karşılaşmaları Break Pool Cafe’de yapıldı. Geçen senenin Şampiyonu Berk Mehmetcik kaybedenler kalifiye maçlarında Orçu ile yapmış olduğu karşılaşmayı kaybederek turnuvaya erken veda etti. Bu maçta Orçun  güzel bir oyun sergileyerek  rakibi Berk’i 50-23′le turnuva dışı bıraktı.

Çeyrek Final maçları sonucunda Onuç, Çelik, Ali ve Emir yarı finale çıkan sporcular oldular. Bu sporcular içerisinde önceki iki etabda çeyrek final oynayan Çelik bu senenin şu ana kadar en iyi çıkışını yapan sporcu olarak göze battı.

Yarı final maçları sonunda Emir 53 – 39  Çelik,   Onuç  100 – 31  Ali   üstünlük sağlayan Emir ve Onuç finale yükseldiler.

 

Disiplin + Çalışma =  Onuç

Fianalde rakibi Emir’i 100 – 41 mağlup eden Onuç,  geçen sene başladığı istikrarlı yürüyüşünü bir adım daha ileriye götürerek devam ettiriyor. Şu ana kadar oynanan üç finalin ikisini kazanıp birinde ikinci olan Onuç en yakın takibcisine 280 puan fark yaparak Birincilik koltuğundaki yerini sağlamlaştırdı.

 

Genel Sıralama

1. Onuç Altur                 1580

2. Berk Mehmetcik      1300

3. Mehmetali Sözgen  1270

4. Ali Karanfiloğlu       1210

 

Şampiyonanın 4.Etabı  23 – 24 Kasım tarihlerinde  10  Top Disiplininde yapılacaktır.

 

Bir yorum

  1. tornado

    Efsane geri mi dönüyor?

Add Comment RegisterCevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Descargar musica