Son haberler

Mehmetali, Onuç’a Dur dedi

2013 ? 2014 Kuzey Kıbrıs Ferdi Bilardo Şampiyonasına 4.Etap “10 Top” Disiplini ile devam edildi.   Mehmetali, önceki 3 Etapda  final oynayıp ikisini kazanan Onuç’u,   yarıfinalde mağlup ederek  aradaki puan  farkını 180′e indirdi.

“10 Top” birincisi Mehmetali Sözgen.

39 sporcunun katılımı ile Billiard Academy Of  Cyprus?da  gerçekleştirilen “10 Top” disiplini çekişmeli maçlara sahne oldu. İlk günün en büyük süprizi Hüseyin Borankan’ın Aykın Burcu’ya yenilerek elenmesiydi. Genç yetenek Aykın, Hüseyin  karşısında güzel bir oyun sergileyerek Hüseyin’i turnuva dışı bıraktı.

     Senior Hakan

Turnuvanın flaş ismi ise ilk gün Berk Mehmetcik, ikinci gün ise Onuç Altur’u yenerek Çeyrek Finale çıkan Hakan Doğahan’dı. Hakan, kazananlar birinci turunda Berk’i 5-2 , kazananlar kalifiye maçlarında ise Onuc’u 5-3 mağlup etti. Çeyrek finalde Mehmetali ile karşılaşan Hakan iyi oynamasına rağmen mağlup olmaktan kurtulamadı.

İkinci günün diğer önemli karşılaşması ise ilk sıralar için yarışan Mehmetali ve Berk’in kaybedenler 5. turunda karşılaşmalarıydı. Bu karşılaşma neticesinde Mehmetali Berk’i 5-4 yenerek büyük bir avantaj yakaladı.

Çeyrek Final maçları sonucunda Fırat , Emir, Mehmetali ve  klasman birincisi Onuç yarı finale çıkan sporcular oldular.

Yarı final maçları

Fırat  7 – 3  Emir

Mehmetali  7 – 2 Onuç

 

Finalde  Fırat Kayıp

Finale kadar güzel bir oyun sergileyen Fırat finalde Mehmetali’ye direnemedi ve karşılaşmayı 7 – 0 kaybetti. Mehmetali ise ikinci finalinde galibiyete ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Bu sonuçtan sonra Mehmetali genel sıralamada ikinciliğe yerleşti.

Genel Puan Sıralaması

  1. Onuç Alur                    2,000
  2. Mehmetali Sözgen        1,820
  3. Berk Mehmetcik          1,600
  4. Ali Karanfiloğlu           1,510

 

 

 

Bir yorum

  1. tornado

    tebrik ederim mempoli, bu çocuğa dikkat geçen seneki ilk 4 turnuvadaki yüksek performansının bu sene biraz daha üzerine çıktı. Herkes Berk bu turnuvada geriye düşünce Onuç şampiyonluğu garantiledi diye düşündü ama Mempoli şampiyonluk yarışında bende varım dedi. :) Doğru eğitim + Doğru çalişma + disiplin + positif motivasyon…….

Add Comment RegisterCevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Descargar musica