Son haberler
Berk Mehmetcik Zoru Başarıp Dördüncü Şampiyonluğuna Ulaştı

Berk Mehmetcik Zoru Başarıp Dördüncü Şampiyonluğuna Ulaştı

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen ?KKTC 2013-21014 Ferdi Bilardo Şampiyonası 6. Etap karşılaşmaları ile tamamlandı.

Berk Mehmetcik ard arda üçüncü, toplamda dördüncü kez şampiyon.

Billiard Academy Of Cyprus’ta gerçekleştirilen 6.Etap “9 Top” Disiplini  heyecanlı karşılaşmalara sahne oldu. Özellikle genç sporcuların heyecanlı halleri görülmeye değerdi. Sonuç itibarıyle sevinenler ve üzülenler olamasına rağmen kazanan dostluk oldu.

İlk gün  üst sıralar için yarışan sporcuların yapmış oldukları karşılaşmalar büyük bir stres ve heyecana sahne oldu. Bu karşılaşmalardan bazıları Timur 6-5 Mehmetali, Onuç 4-6 Berk Mehmetcik, Hasan Sözalp 5-6 Mehmetali, Aziz  6-5 Fırat. Bu maçlardan özellikle mağluplar grubunda Mehmetali’nin Hasan Sözalp ile yapmış olduğu ve Mehmetali’nin ölüp ölüp dirildiği maç görülmeye değerdi.

İkinci gün, milli takıma girmeyi garantileyen ilk üç sıradaki sporculardan Berk ve Mehmetali,  Onuc’un yokluğunda daha üst sıralara çıkabilmek için çaba sarfettiler. Yapılan karşılaşmalarda Mehmetali çeyrek final encesi Emir’e kaybederek turnuva dışı kalırken gözler Berk Mehmetcık’e çevrildi. Berk’in Şampiyon olabilmesi için bu etabı alması gerekiyordu. O da öyle yaptı ve çeyrek finalde Orçun’u 9-4, yarı finalde Hüseyin Borankan’ı 9-3 ve finalde Emir Konuklu’yu 9-1 ile geçerek bir kez daha şampiyonluğa ulaştı (2,700 puan). İkinci Mehmetali (2,630 puan) olurken,  Onuç Altur üçüncülükte kaldı (2,500 puan). Emir oynadığı ikinci finali de kaybetmesine rağmen genel klasmanda Ali Karanfil’i geçip dördüncülüğü elde etti (2,320 puan).

Tebrikler Onuç

Bu sezon büyük bir çıkışa imza atan Onuç, disiplinli çalışması ve yetiştirdiği genç sporcularla kendini bir kez daha kanıtladı. Son iki turnuvanın ikinci gününe katılamaması kendisini belki de şampiyonluktan etti  ama o gönüllerin şampiyonu olmayı hak etti.

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu olarak, Ferdi bilardo şampiyonasına katılan tüm sporcuları tebrik eder, milli takımı oluşturan sporculara Avrupa Şampiyonalarında başarılar dileriz.

Kategorilerde Dereceye Girenler

Büyük Erkekler

1. Berk Mehmetcik
2. Mehmetali Sözgen
3. Onuç Altur

Gençler

1. Mehmetali Sözgen
2. Mustafa Alnar
3. Berk Soykara

Bayanlar

1. Tetyana Tomko
2. Emete Anıl

Siyorlar

1. Hakan Doğahan
2. Rüstem Aygünlü
3. Aşkın Burcu

 

 

Bir yorum

  1. tornado

    Berk’i kazandığı şampiyonluk için tebrik ederim. Yarı final ve finaldeki oyunu için ayrıca tebrik ederim. Eski formundan sinyaller verdi, inşallah avrupa şampiyonasına kadar iyi hazırlanır ve başarılar gelir artık….. Mehmet ali için ayrı bir paraztez açmak lazım…Geçen seneden sonra bu senede istikrarını sürdürdü, inşallah oda iyi hazırlanıp Avrupa şampiyonasında başarı elde eder…..

Add Comment RegisterCevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Descargar musica