Son haberler

Sıralı Eşli Kuralları

Sıralı Eşli Bilardo Oyun Kuralları

1.       Bant atışı

a)      Bant atışını, karşılaşma takım listesinde ilk sıraya yazılan sporcular yapar.

b)      Bant atışını kazanan sporcu, açılışı kendisi veya rakip takımın ilk sırasına yazılan sporcunun yapmasını isteyebilir.

2.       Açılış

a)      Takımlar arasında açılış sıralıdır.

b)      Eşler arasında açılış sıralıdır.

3.       Açılış sonrası vuruşlar

a)      Her set içerisindeki vuruşlar sıralıdır.

b)      Nizami bir açılış yapan sporcu eğer top atmışsa takım arkadaşının vuruşu ile oyun devam eder.

c)       Nizami bir açılış sonucunda top girmemişse veya top girmesine rağmen sporcu oyuna devam edememişse veya nizami olmayan bir açılış yapılmışsa,  rakip takımdan herhangi bir oyuncu masaya gelir ve oyuna devam eder. Masaya kimin geleceğine eşler  karar verir.

4.       Eşler arası diyalog

a)      Eşler vuruş öncesi nasıl bir vuruş yapacakları konusunda aralarında diğer masayı rahatsız etmeyecek şekilde kısa bir konuşma yapabilirler.

b)      Konuşma sonrası vuruşu yapacak olan oyuncu masada kalır, diğer oyuncu ise yan masayı engellemiyecek şekilde ayakta veya oturarak bekleyebilir.

5.      Sıranın Bozulması

Eşler arasındaki açılış veya oyun sırasının bozulması ve bu durumun tespit edilmesi durumunda faul oluşur. Rakip top elde oyuna devam eder.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Descargar musica